JNA 35, 23273 Novo Miloševo, Srbija, 023/783-155, banatskikulturnicentar@gmail.com

Uži izbor za Nagradu 7. Evropskog Fejsbuk pesničkog festivala


Prvostepeni žiri 7. Evropskog Fejsbuk pesničkog Festivala, koji čine pobednici prethodnih šest Festivala, doneо је odluku o odabiru pesama za uži izbor za Nagradu Festivala od oko 500 pesama pristiglih iz 19 zemalja sveta. Drugostepeni žiri na čelu sa Simonom Grabovcem doneće odluku o dobitniku Nagrade koja je objavljivanje samostalne zbirke pesama, dok će pesme koje uđu u uži izbor biti objavljene u posebnoj zajedničkoj štampanoj knjizi pod nazivom Višeglasje. Pesme svih prijavljenih učesnika biće objavljene u zajedničkom elektronskom zborniku radova.

Članovi prvostepenog žirija: Branka Korać (Amster­dam, Holandija), Ines Peruško Rihtar (Za­greb, Hrvat­ska), Ve­sna Konc Ma­rja­nović (Beograd, Srbija), Jelena Ći­rić (Prag, Češka), Ma­ja Koro­lija (Novi Sad, Srbija), Mitko Go­gov (Skoplje, Ma­kedonija), Bogdanka Rakić (Bul, Ne­ma­čka), Igor Var­ga, Gru­­pa Poeziranje (Herceg Novi, Crna Gora), Dejan Popović, Gru­­pa Poeziranje (Podgorica, Crna Gora), Elena Askarova (Habarovsk, Rusija), Mensur Ćatić (Visoko, BIH), Boris Lazić (Nica, Francuska).

Članovi drugostepenog žirija: Simon Grabovac (predsednik), dr Zoran Đerić, Franja Petrinović, Goran Ibrajter i Radovan Vlahović.

EVROPSKI FEJSBUK PESNIČKI FESTIVAL će se po sedmi put održati 15-17. aprila 2016. godine na Novosadskom sajmu, u okviru 22. međunarodnog Salona knjiga, u organizaciji Banatskog kulturnog centra i Novosadskog sajma.

Više o programu Festivala možete videti ovde:


Pojedinačne odluke članova Prvostepenog žirija:

Bogdanka Rakić
Nenadić, Vida, London, Velika Britanija (pesma: Ispod trepavica)
Bogdanović, Stojan, Niš, Srbija (pesma: Jabuke i vino)
Bakrač, Momčilo, Vrbas, Srbija (pesma: Na čelu mi piše „Ne ometaj“)
Čović, Marina, Split, Hrvatska (pesma: Jackpot)
Stojanović, Ljubodrag, Gnjilane, Srbija (pesma: Bekstvo iz logora, Dedina pesma)

Boris Lazić
Stanojević, Stefan, Pančevo, Srbija (pesma: Osudi me i ti, Klaro)
Vukadinović, Snežana, Novi Sad, Srbija (pesma: Vesti)
Herceg, Monika, Petrinja, Hrvatska (pesma: Tuge pod noktima)
Pejić, Danijela, Petrovaradin, Srbija (pesma: ***)
Mrkojević, Slobodan, Filadelfija, USA (pesma: Nada)

Branka Korać
Fijat, Ljiljana, Novi Sad, Srbija (pesma: U krošnji cvetnoj)
Čović, Marina, Split, Hrvatska (pesma: Jackpot)
Rems, Igor, Keln, Nemačka (pesma: Prepoznajem te na ušću)
Bakrač, Momčilo, Vrbas, Srbija (pesma: Na čelu mi piše „Ne ometaj”)
Herceg, Monika, Petrinja, Hrvatska (pesma: Tuge pod noktima)

Dejan Popović
Luthander, Aleksandra, Haselbi,Švedska (pesma: Pijeta)
Šljuka, Selma, Podgorica, Crna Gora (pesma: Mom nerođenom sinu)
Stanojević, Stefan, Pančevo, Srbija (pesma: Osudi me i ti, Klaro)
Oličkov, Dragica, Kikinda, Srbija (pesma: Čovek koji je hranio ptice)
Škoro, Todora, Beograd, Srbija (pesma: Povratak u Damask)

Elena Askarova
Stanojević, Stefan, Pančevo, Srbija (pesma: Osudi me i ti, Klaro)
Ignjić, Dragan, Stari trg pri Ložu, Slovenija (pesma: Noćno okno za ptice)
Oličkov, Dragica, Kikinda, Srbija (pesma: Čovek koji je hranio ptice)
Kunbar, Mariana, Jerusalim, Izrael (pesma: Korenje u srcu)
Pejić, Danijela, Petrovaradin, Srbija (pesma: ***)

Igor Varga
Jurić, Denis, Vitez, Bosna i Hercegovina (pesma: Fugo, ergo sum)
Luthander, Eleonora, Štokholm, Švedska (pesma: Geocentrična)
Milovanović, Predrag, Krupanj, Srbija (pesma: Ninin čovek)
Gligorić, Mina, Beograd, Srbija (pesma: Arizona)
Štefanicki Antonić, Mirjana, Novi Sad, Srbija (pesma: Stranac – ptica)

Ines Peruško Rihtar
Pejak, Mirjana, Sisak, Hrvatska (pesma: Znam suzo moja)
Stefanović, Budimir S., Rača Kragujevačka, Srbija (pesma: Nepovratno)
Mijatović, Emilija, Zadar, Hrvatska (pesma: Zelena Rijeka)
Stojadinović, Ljiljana, Pančevo, Srbija (pesma: Detalj)
Oštrić, Suzana, Zagreb, Hrvatska (pesma: Tvoja)

Jelena Ćirić
Krstevski, Davor, Kumanovo, Makedonija (pesma: Kreacija...)
Miceva, Suzana, Strumica, Makedonija (pesma: Istorija na tragite)
Matić, Goran, Zemun, Srbija (pesma: Grad)
Đorđiev, Đorđi, Negotin, Srbija (pesma: Deva Marija)
Novković Perge, Jovanka, Sremska Mitrovica, Srbija (pesma: Pitanje)

Maja Korolija
Mitić, Stefan, Leskovac, Srbija (pesma: Lažu da duša ima 21 gram)
Marković, Dragan, Kostajnik, Srbija (pesma: Zid)
Došlić, Milorad, Kać, Srbija (pesma: Omaž)
Tomić, Tatjana, Gradačac, BiH (pesma: Opstojnost bajki)
Mujezinović, Amra, Šerići, BiH (pesma: Obrazovna moć)

Mensur Ćatić
Topalović Vasiljević, Emilija, Pula, Hrvatska (pesma: Ptice)
Andrejić Mišković, Vesna, Slavonski Brod, Hrvatska (pesma: Uginula nam je mačka Jonas)
Škoro, Todora, Beograd, Srbija (pesma: Povratak u Damask)
Pandur, Zijad, Živinice, BiH (pesma: Groblja)
Fijat, Ljiljana, Novi Sad, Srbija (pesma: U krošnji cvetnoj)

Mitko Gogov
Bunteska, Ana, Skoplje, Makadonija (pesma: Чоек, вистински чоек по очите се познава)
Krstevski, Davor, Kumanovo, Makedonija (pesma: Kreacija...)
Uherek Stevanović, Dijana, Subotica, Srbija (pesma: Humoreska)
Trpčeski, Igor, Prilep, Makedonija (pesma: Духот на тишината)
Miceva, Suzana, Strumica, Makedonija (pesma: Историја на трагите)

Vesna Konc Marjanović
Škoro, Todora, Beograd, Srbija (pesma: Povratak u Damask)
Veselinovska, Natali, Kočani, Makedonija (pesma: Жолта убавина)
Martinis, Pavao, Vis, Hrvatska (pesma: Pjevajte pjesme)
Komprej, Milojka B., Šoštanj, Slovenija (pesma: Otrok)
Sekereš, Janoš, Subotica, Srbija (pesma: Firenca)


Zbirna odluka članova Prvostepenog žirija:

Andrejić Mišković, Vesna, Slavonski Brod, Hrvatska
Bakrač, Momčilo, Vrbas, Srbija (2 glasa)
Bogdanović, Stojan, Niš, Srbija
Bunteska, Ana, Skoplje, Makadonija
Čović, Marina, Split, Hrvatska (2 glasa)
Došlić, Milorad, Kać, Srbija
Đorđiev, Đorđi, Negotin, Srbija
Fijat, Ljiljana, Novi Sad, Srbija (2 glasa)
Gligorić, Mina, Beograd, Srbija
Herceg, Monika, Petrinja, Hrvatska (2 glasa)
Ignjić, Dragan, Stari trg pri Ložu, Slovenija
Jurić, Denis, Vitez, Bosna i Hercegovina
Komprej, Milojka B., Šoštanj, Slovenija
Krstevski, Davor, Kumanovo, Makedonija (2 glasa)
Kunbar, Mariana, Jerusalim, Izrael
Luthander, Aleksandra, Haselbi, Švedska
Luthander, Eleonora, Štokholm, Švedska
Marković, Dragan, Kostajnik, Srbija
Martinis, Pavao, Vis, Hrvatska
Matić, Goran, Zemun, Srbija
Miceva, Suzana, Strumica, Makedonija (2 glasa)
Mijatović, Emilija, Zadar, Hrvatska
Milovanović, Predrag, Krupanj, Srbija
Mitić, Stefan, Leskovac, Srbija
Mrkojević, Slobodan, Filadelfija, USA
Mujezinović, Amra, Šerići, BiH
Nenadić, Vida, London, Velika Britanija
Novković Perge, Jovanka, Sremska Mitrovica, Srbija
Oličkov, Dragica, Kikinda, Srbija (2 glasa)
Oštrić, Suzana, Zagreb, Hrvatska
Pandur, Zijad, Živinice, BiH
Pejak, Mirjana, Sisak, Hrvatska
Pejić, Danijela, Petrovaradin, Srbija (2 glasa)
Rems, Igor, Keln, Nemačka
Sekereš, Janoš, Subotica, Srbija
Stanojević, Stefan, Pančevo, Srbija (3 glasa)
Stefanović, Budimir S., Rača Kragujevačka, Srbija
Stojadinović, Ljiljana, Pančevo, Srbija
Stojanović, Ljubodrag, Gnjilane, Srbija
Škoro, Todora, Beograd, Srbija (3 glasa)
Šljuka, Selma, Podgorica, Crna Gora
Štefanicki Antonić, Mirjana, Novi Sad, Srbija
Tomić, Tatjana, Gradačac, BiH
Topalović Vasiljević, Emilija, Pula, Hrvatska
Trpčeski, Igor, Prilep, Makedonija
Uherek Stevanović, Dijana, Subotica, Srbija
Veselinovska, Natali, Kočani, Makedonija
Vukadinović, Snežana, Novi Sad, Srbija